Przecinarka taśmowa

Przecinarka taśmowa – jak dawno wynaleziono to urządzenie? 

Historia pił taśmowych sięga XVIII wieku, kiedy to Anglik William Newberry uzyskał patent na swój projekt. Patent opisywał maszynę z niekończącą się taśmą lub wstęgą nawleczoną na dwa koła i był używany do cięcia drewna. Już wtedy pan Newberry znał wszechstronność swojego narzędzia i twierdził, że można go używać nawet do rozłupywania skór i innych materiałów innych niż drewno.

Piła taśmowa pionowa

Pionowa piła taśmowa awexim.pl jest używana głównie do cięcia metalu. Większość pionowych pił taśmowych to wysoce niezawodne piły taśmowe do cięcia metalu, które mogą przecinać twarde i twarde materiały. Ogólnie rzecz biorąc, piły taśmowe są lepsze niż piły stołowe w cięciu szerszego zakresu materiałów. Pionowa piła taśmowa ma dość prostą konstrukcję, a nazwa mówi wszystko, co musisz wiedzieć.

Pozioma piła taśmowa jest najczęściej używana przez rzemieślników i rzemieślników. Służy do cięcia dużych kawałków metalu na nadające się do obróbki rozmiary. Zamienia wszechstronność na większą moc cięcia. Piła taśmowa z podwójnym nacięciem ma zęby po obu stronach ostrza i może ciąć w dwóch kierunkach. Jest używany głównie w warunkach przemysłowych, w których wykonywana jest ciężka praca. Taśmy z podwójnym nacięciem tną drewno, ale równie dobrze sprawdzają się w przypadku plastiku i metalu.

Piła taśmowa stołowa

Stołową piłę taśmową można traktować jako skrzyżowanie wyrzynarki z piłą stołową. Mają małą przestrzeń roboczą i krótkie ostrza, ale są znane z wytwarzania większej mocy. Stolarze używają ich do wykonywania skomplikowanych cięć. Piły taśmowe rozdzielcze są przeznaczone do cięcia drewna wzdłuż włókien, a nie w poprzek. Specjalizują się w zmniejszaniu dużych przekrojów na mniejsze, jednocześnie minimalizując straty drewna. Zgodnie z ustaleniami naszego zespołu, piły taśmowe są klasyfikowane według konfiguracji zębów i istnieją trzy typy: zwykłe, hakowe i pominięte. Zwykłe ostrza mają proste, równomiernie rozmieszczone zęby z głębokimi wrębami pomiędzy nimi. 

Ostrza z zębami hakowymi mają większe odstępy między zębami, a ich wręby są znacznie głębsze niż w przypadku zwykłych ostrzy. Mają również podciętą powierzchnię i służą do wykonywania szybkich i zgrubnych cięć. Brzeszczoty z zębami hakowymi są używane głównie do obróbki tworzyw sztucznych, metalu i grubych kawałków drewna. Brzeszczoty z zębami typu Skip są dość rzadkie i są używane do materiałów takich jak miękkie drewno i metale nieżelazne. Brzeszczoty z zębami typu skip mają płytkie wręby i szeroko rozstawione zęby i najlepiej nadają się do materiałów takich jak miękkie drewno, ponieważ ich wręby nie są łatwo zatykane.