Przecinarka taśmowa

Przecinarka taśmowa do cięcia drewna – jak o nią dbać?

Konserwacja piły taśmowej ma kluczowe znaczenie dla trwałości narzędzia. Jednym z najprostszych i najważniejszych punktów jest usunięcie zanieczyszczeń i trocin z piły taśmowej po użyciu. Do tego celu doskonale nadaje się dmuchawa. Pamiętaj również o woskowaniu stołu i czyszczeniu ostrza środkiem do usuwania rdzy tak często, jak to możliwe. Pomaga również w czyszczeniu samej piły zmywaczem do żywicy.

Piła taśmowa w porównaniu do piły tarczowej

Te podstawowe elektronarzędzia są często porównywane, ale jakie są między nimi różnice? Jedną z najbardziej zauważalnych różnic między piłą taśmową a wyrzynarką jest ostrze. Scroll Saws mają cienkie i krótkie ostrze, które kontrastuje z dużymi i elastycznymi ostrzami pił taśmowych. Są również przeznaczone do różnych celów. Piły taśmowe są używane do cięcia dużych kawałków drewna i metalu, podczas gdy piły taśmowe są używane do projektowania i prac szczegółowych.

Piła taśmowa jest dobra do szybkiego i skutecznego cięcia drewna, plastiku lub elementów metalowych. Może również wykonywać zakrzywione i nieregularne cięcia, które są trudne dla innych rodzajów pił. Aby jak najlepiej wykorzystać piłę taśmową, zakup wysokiej jakości prowadnicy do piły taśmowej gwarantuje również równowagę i precyzję cięcia. Istnieje wiele różnych typów brzeszczotów, które można zamontować w piłach taśmowych. Różnią się rozmiarem i kształtem zębów, materiałem ostrzy itp. Jeśli nie masz pewności, jakiego typu brzeszczotu użyć do określonego zadania, pomocne może być pokrętło wyboru zadań lub odniesienie do podręcznika lub dokumentacji producenta.

Dlaczego nazywa się to piłą taśmową?

Nazywa się to piłą taśmową, ponieważ ostrze porusza się w sposób ciągły między dwoma kołami, jak taśma lub wstążka. Niektóre piły taśmowe mogą mieć trzy koła, ale zasada jest taka sama. Mamy nadzieję, że nasi eksperci pomogli Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące pił taśmowych i udzielili wystarczających informacji, aby dokonać świadomego zakupu. Podsumowując, piły taśmowe są najczęściej używane do wykonywania nieregularnych cięć w drewnie, chociaż niektóre rodzaje, takie jak poziome piły taśmowe, są bardziej odpowiednie do ciężkich cięć metalu. 

Piła taśmowa jest przydatna do przycinania materiału na wymiar i obróbki zgrubnej kształtów. Zawiera ząbkowane ostrze, które tworzy jedną ciągłą pętlę. Ostrze jest naciągnięte na dwa koła pasowe, górne na biegu jałowym, dolne napędzane silnikiem elektrycznym o zmiennej prędkości.