Odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy – typy i ich specyfikacje

Odkurzacze basenowe pomagają oczyścić dno basenu, zapobiegając zakwitom glonów i sprawiając, że woda wygląda na znacznie czystszą. Istnieje wiele rodzajów odkurzaczy basenowych, z których wszystkie polegają na ssaniu lub ciśnieniu, aby wciągnąć zanieczyszczenia do próżni. Niektóre odkurzacze wykorzystują energię elektryczną, podczas gdy inne wykorzystują PSI pompy. Ale jak działają te różne rodzaje odkurzaczy?

Jak działa odkurzacz basenowy?

Odkurzacze basenowe potrzebują ciśnienia lub ssania, aby pchać i ciągnąć zanieczyszczenia. Niektóre z nich wysyłają zanieczyszczenia do kosza skimmera, kosza pompy i filtra, podczas gdy inne mają torbę, która zbiera wszystko z dna basenu. Można również znaleźć elektryczne odkurzacze basenowe, które są szybkie, zmodernizowane i robią wrażenie. Ponieważ każda próżnia basenowa działa inaczej, podzielę je na cztery podstawowe typy poniżej. Odwiedź stronę: https://vivapool.pl/akcesoria/do-czyszczenia-basenu/odkurzanie-basenu/.

Ssący odkurzacz basenowy

Urządzenia do czyszczenia basenu po stronie ssącej zwykle podłącza się pod koszem skimmera. Odkurzacze te wykorzystują ssanie pompy do wciągania wszelkich zanieczyszczeń, które podciśnienie przechodzi do systemu filtracji. Jedynym minusem korzystania ze środków do czyszczenia basenów po stronie ssącej jest to, że powstrzymują skimmer przed filtrowaniem reszty wody. Jednak osoby z wieloma liniami ssącymi nie muszą się martwić o ten problem. To świetny model, który wykorzystuje zaawansowane gąsienice do wspinania się po ścianach i czyszczenia całego basenu. Może poruszać się po schodach i rampach w wodzie. Możesz używać tego odkurzacza z jednobiegową, dwubiegową lub zmienną pompą basenową, aby uzyskać maksymalną wydajność i cichą pracę.

Odkurzacz ciśnieniowy

Urządzenia do czyszczenia basenów po stronie ciśnieniowej polegają na ciśnieniu powracającym do basenu z pompy. Mają na sobie worki, które wyłapują zanieczyszczenia, chroniąc filtr i pompę przed zatkaniem. W przeciwieństwie do urządzeń czyszczących po stronie ssącej, można uruchomić pompę i zapewnić cyrkulację całego basenu podczas korzystania z urządzenia czyszczącego po stronie ciśnieniowej. Ich jedynym problemem jest to, że musisz usunąć i wyczyścić worek na śmieci.

Ten środek czyszczący pływa po dnie i bokach basenu. Możesz zwiększyć obroty pompy o zmiennej prędkości, aby przyspieszyć odkurzanie, lub wybrać pompę wspomagającą, aby wyczyścić ją tak szybko, jak to możliwe.