Pompy ciepła do basenów

Jak funkcjonują pompy ciepła do basenów w różnych temperaturach?

Decyzja o zakupie basenowej pompy ciepła to łatwa decyzja. To, co może zmylić laika, to to, która jednostka przyniesie pożądane rezultaty. Stworzyliśmy nasz przewodnik dla kupujących pompę ciepła do basenu, aby pomóc Ci dokonać świadomego wyboru przy rozważaniu najlepszej pompy ciepła do basenu.

Jak działa podgrzewacz basenowy z pompą ciepła?

Basenowa pompa ciepła działa podobnie do klimatyzatora, z wyjątkiem tego, że działa odwrotnie. Zamiast pompować chłodne powietrze, basenowa pompa ciepła pobiera ciepło z otaczającego powietrza. Następnie podgrzewa czynnik chłodniczy i spręża go, aby wytworzyć jeszcze więcej ciepła. To gorące powietrze jest następnie kierowane przez wymiennik ciepła, w którym woda jest podgrzewana. Proces ten odbywa się w ciągłej pętli, zużywając tylko niewielką ilość energii elektrycznej do zasilania sprężarki i wentylatora.

Ponieważ ciepło jest pobierane bezpośrednio z otaczającego powietrza niezależnie od pory dnia, basenowa pompa ciepła nie polega na promieniowaniu ani bezpośrednim słońcu. Może pracować z oszczędnościami nawet w bardzo niskich temperaturach.

Zalety korzystania z basenowych pomp ciepła

  • Idealny do klimatu łagodnego i wilgotnego.
  • Umożliwia przedłużenie korzystania z basenu podczas chłodniejszych miesięcy.
  • Są one dostępne do 250 kW dla dużych basenów komercyjnych, a następnie od 44 kW do 9 kW dla mniejszych basenów mieszkalnych.
  • Korzystanie z podgrzewacza basenu w połączeniu z osłoną przeciwsłoneczną pomaga zatrzymać ciepło.
  • Bardzo niskie wymagania konserwacyjne i proste w instalacji i obsłudze.
  • Są ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ nie są zasilane bezpośrednio paliwami kopalnymi, nie emitują szkodliwych substancji i zużywają niewielką ilość energii elektrycznej.
  • Ekonomiczny z niskimi kosztami eksploatacji.
  • Można ustawić automatyczne wyłączanie przy określonej temperaturze.
  • Solidne rozwiązanie do ogrzewania basenu.

Jak działa podgrzewacz basenowy zimą?

Ponieważ basenowa pompa ciepła pobiera ciepło z krążącego wokół niej powietrza, jak działa, gdy powietrze otoczenia jest zimne, jak w zimie? Zależy to od najniższych temperatur w miejscu zamieszkania, więc będziesz musiał sprawdzić punkt wyłączenia dowolnej jednostki, która Cię interesuje. Jednak w Australii nie mamy do czynienia z temperaturami ujemnymi, z którymi można sobie poradzić w wielu krajach. Prostą odpowiedzią jest to, że pompy ciepła działają tak samo w chłodniejszych porach roku, jak iw lecie. Nadal przenosi dostępne ciepło z powietrza i przepuszcza je przez wężownicę parownika, aby ogrzać basen.