Odkurzacz basenowy

Zrobotyzowany odkurzacz basenowy

Zrobotyzowane odkurzacze basenowe to najbardziej zaawansowane dostępne odkurzacze basenowe. Podłączają się bezpośrednio do gniazdka ściennego, całkowicie omijając system filtracji basenu. W przeciwieństwie do innych odkurzaczy basenowych, nie musisz uruchamiać pompy. Co więcej, wiele z nich jest dwa razy szybszych niż inne odkurzacze basenowe i zawiera funkcję śledzenia GPS dna basenu.

Ręczne szczotki do odkurzania basenu

Ręczne szczotki do odkurzania basenu występują w wariantach po stronie tłocznej i ssącej. Posiadają długie teleskopowe kijki do różnych długości basenów. Te odkurzacze są najbardziej opłacalnymi opcjami, ponieważ w 100% polegają na tym, że je popychasz. Są jednak idealne do małych basenów i konfiguracji naziemnych.

Obciążony odkurzacz basenowy wygina się wraz ze zboczami basenu, umożliwiając mu zassanie do powierzchni i zebranie jak największej ilości zanieczyszczeń. Możesz podłączyć do niego tyle węży, ile potrzebujesz i tyczkę teleskopową. Obciążona głowica ssąca zapobiega unoszeniu się lub wpychaniu zanieczyszczeń w małe chmury. Posiada również wiele kółek do płynnego odkurzania.

Jak podłączyć odkurzacz basenowy?

Aby podłączyć odkurzacz basenowy, wykonaj następujące czynności:

  1. Wyłącz pompę, aby zatrzymać obieg wody.
  2. Podłącz podciśnienie po stronie tłocznej do wlotu (strumienia, przez który woda wpływa do basenu).
  3. Podłącz podciśnienie po stronie ssącej do wylotu (pod koszykiem odpieniacza, gdzie woda wpływa do pompy).
  4. Zanurz węże, aby upewnić się, że w przewodach nie ma powietrza, a następnie podłącz je do odkurzacza pod wodą.
  5. Włącz pompę, aby uruchomić próżnię.

Instrukcje te dotyczą również ręcznych szczotek do odkurzacza basenowego. Będziesz musiał przymocować basen do odkurzacza, aby popchnąć go wokół dna basenu. Pamiętaj, aby opróżnić worek i wyczyścić węże, jeśli są zatkane, aby zapobiec problemom z cyrkulacją pompy basenowej.

Odkurzacze do basenów naziemnych działają poprzez podłączenie do skimmera. Pompa wciąga wodę przez próżnię, zbierając wszystko wokół niej. W basenie naziemnym można zastosować odkurzacz automatyczny lub ręczny. Jednak te pompy są zbyt słabe, aby używać ciśnieniowego środka do czyszczenia basenów.

Większość naziemnych pomp basenowych ma mniej niż 1,5 KM i nie ma zaawansowanych filtrów. Będziesz musiał wyczyścić filtr lub przepłukać go (w przypadku piasku i DE) po odkurzeniu basenu lub po osiągnięciu 25 PSI. Upewnij się, że usuniesz próżnię z przewodu ssącego, gdy skończysz go używać, ponieważ basen nie może krążyć z wężem podłączonym do skimmera.