Pompy ciepła do basenów

Pompy ciepła do basenów – to powinieneś wiedzieć przed zakupem

Czy jesteś gotowy, aby przedłużyć sezon pływacki, cieszyć się ciepłą wodą w basenie w radosny dzień i zadziwić znajomych, którzy nie zdecydowali się na własny basen? W zależności od tego lepiej znaleźć skuteczne, niezawodne ogrzewanie basenu, które warto pokazać. Polecam basenową pompę ciepła, która zwraca każdą zapłaconą złotówkę wytworzonym ciepłem. Przedstawiono dwie istotne kwestie, na które powinni zwrócić uwagę właściciele basenów na rynku: rozmiar basenu i zalety basenowej pompy ciepła.

Wymiary basenu

Jeśli nie wiesz, ile litrów wody zawiera Twój basen, nadszedł czas, aby dowiedzieć się tego teraz. W rzeczywistości im szybciej, tym lepiej – nie służy to tylko do podgrzewania basenu. Możesz kupić odpowiedni sprzęt, hydraulikę, a nawet ilość potrzebnych chemikaliów, jeśli znasz rozmiar swojego basenu, co pomoże ci dokładnie obliczyć, jak długo powinieneś zaoszczędzić na rachunkach za energię. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

W zależności od objętości basenu możemy wybrać odpowiedni model powietrznej pompy ciepła do basenu. Wielkość basenu mierzy się w metrach sześciennych (m3). Dla prostokątnego lub kwadratowego basenu 1000 litrów = 1 metr sześcienny. W przypadku innych zakrzywionych basenów 1000 litrów = 0,78 m3 (dla basenu okrągłego) = 0,89 m3 (dla basenu owalnego) = 0,85 m3 (dla basenu w kształcie fasoli).

Regularna konserwacja basenowej pompy ciepła

Pompa ciepła do basenu jest w stanie samodzielnie utrzymać temperaturę wody w basenie, ale sama wymaga konserwacji. Wspaniałą rzeczą jest to, że konserwacja basenowych pomp ciepła jest znacznie łatwiejsza niż gazowych ogrzewaczy basenowych. Mimo że konserwacja jest łatwa, nadal musisz przestrzegać kilku wskazówek, aby pompa ciepła do basenu była w jak najlepszym stanie przez wszystkie nadchodzące sezony pływania.

Korzystanie z przykrycia basenu

Jeśli chcesz zainstalować pompę ciepła we własnym basenie, sugerujemy rozważenie zastosowania jej w połączeniu z zadaszeniem basenu, co jest bardzo przydatne i pozwala uniknąć strat ciepła z wody (zwłaszcza w nocy) zmniejszyć straty ciepła o 60% . Jeśli nie montujesz przykrycia basenu, musisz kupić pompę ciepła o większej mocy grzewczej (ok. 33,5% więcej mocy grzewczej). Do basenu 30m3 z zadaszeniem można zastosować pompę ciepła 9,0 – 12,0kW. Jeśli jednak masz basen tej samej wielkości bez przykrycia, powinieneś wybrać powietrzną pompę ciepła do basenu o mocy 12,15 – 16,2 kW.