Implanty zębów cena

Cena implantów zębów może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od ilości implantów, rodzaju wykorzystanych materiałów i innych czynników. 

Czy implanty zębów są kosztowne 

Implanty są kosztowne, dlatego najlepiej jest porozmawiać z gabinetem stomatologicznym, aby dowiedzieć się, jaką cenę zaoferuje. W niektórych przypadkach koszt implantów może być refundowany przez ubezpieczycieli, więc warto też sprawdzić swoją polisę i zapytać o możliwość refundacji. Cena implantów zębów zależy od przypadku i liczby implantów potrzebnych do uzupełnienia ubytków. Cena może wahać się od 2 500 zł do nawet 10 000 zł za implant Kraków. W niektórych przypadkach, w zależności od wybranych materiałów i technik, cena może być jeszcze wyższa. Cena implantów może również zależeć od kliniki, w której jest wykonywany zabieg. Należy zauważyć, że implanty zębów są zazwyczaj bardziej kosztowne niż tradycyjne protetyki, takie jak mosty i korony, ale są też trwalsze i bardziej naturalne. 

Leczenie implantologiczne cena 

Koszt leczenia implantologicznego powinien być dokładnie omówiony z lekarzem dentystą przed rozpoczęciem leczenia. Implanty zębów mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Więcej informacji można uzyskać od lekarza stomatologa. Inne koszty związane z implantami zębów to koszty wizyty i leczenia oraz koszty uzupełniające, takie jak korona, most lub proteza. Te koszty mogą się różnić w zależności od lekarza i od tego, jakie uzupełnienie jest potrzebne. Cena implantu zębów może się różnić w zależności od lokalizacji, rodzaju implantu i liczby implantów potrzebnych do pokrycia ubytku. 

Czynniki wpływające na cenę implantu 

Ponadto, po zainstalowaniu implantu, pacjenci mogą spodziewać się dodatkowych kosztów związanych z osadzeniem korony zęba, który jest zwykle konieczny po implantacji. Cena implantów zębów zależy od wielu czynników, takich jak typ i ilość implantów, lokalizacja, rodzaj części i materiału, których wymagają, oraz leczenia i usługi, które są wymagane w celu ich wszczepienia. W zależności od powyższych czynników, ceny implantów zębów mogą wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W niektórych przypadkach implanty zębów mogą być refundowane przez ubezpieczyciela zdrowotnego, ale zazwyczaj nie obejmuje to całkowitej ceny. Implantacja zęba polega na wszczepieniu w kość szczęki w miejsce ubytku zęba wytrzymałego śruby, która będzie pełnić funkcję korzenia zęba. Następnie na implant zostaną zamocowane korony lub mosty protetyczne.