Lipoliza iniekcyjna Warszawa – konsekwencje zabiegu

 

Lipoliza iniekcyjna to jedna z metod redukcji tkanki tłuszczowej, która zyskuje na popularności wśród osób chcących poprawić wygląd swojej sylwetki. Zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny, jednak może powodować pewne konsekwencje, na które warto zwrócić uwagę. Głównym powodem, dla którego lipoliza iniekcyjna jest tak popularna, jest to, że nie wymaga operacji i ma mniej skutków ubocznych niż tradycyjne metody usuwania tłuszczu, takie jak liposukcja. Tkanka tłuszczowa jest usuwana w procesie zwanym lipolizą iniekcyjną. W tym procesie komórki tłuszczowe są rozkładane, a następnie wchłaniane przez organizm.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Pierwszą i najczęściej występującą konsekwencją lipolizy iniekcyjnej jest ból w miejscu wstrzyknięcia. Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w miejscach poddanych zabiegowi. Zwykle ból ten jest łagodny i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu. W niektórych przypadkach, gdy zabieg był przeprowadzony nieprawidłowo lub pacjent ma skłonność do występowania bólu, ból ten może być silniejszy i dłużej utrzymujący się.

Innymi konsekwencjami lipolizy iniekcyjnej są obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Mogą one pojawić się w wyniku reakcji organizmu na substancję wstrzykniętą w tkankę tłuszczową. W przypadku łagodnych objawów, obrzęk i zaczerwienienie mogą ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. W niektórych przypadkach, gdy reakcja jest silniejsza, konieczne może być leczenie farmakologiczne lub nawet interwencja chirurgiczna.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Siniaki to kolejna możliwa konsekwencja lipolizy iniekcyjnej. Mogą one pojawić się w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas wstrzyknięcia roztworu chemicznego. Siniaki zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni, ale czasami mogą być uciążliwe i dłużej utrzymujące się. Niezbyt często, ale również możliwe jest wystąpienie infekcji w miejscu wstrzyknięcia. Może to nastąpić w wyniku braku higieny podczas zabiegu lub zanieczyszczenia roztworu chemicznego.

W takim przypadku konieczne jest natychmiastowe leczenie antybiotykami. Może również wystąpić utrata tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia, co jest najczęściej spowodowane błędami w technice podczas zabiegu. Warto zauważyć, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na odchudzanie. Wszelkie efekty tego zabiegu są jedynie kosmetyczne i mogą mieć jedynie minimalny wpływ na utratę wagi. Z tego powodu osoby z nadwagą lub otyłością nie powinny poddawać się tej procedurze.