tlenoterapia hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna

Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) to leczenie stosowane w leczeniu choroby dekompresyjnej (DCS) i innych schorzeń. HBOT jest stosowany od dziesięcioleci w leczeniu pacjentów z przewlekłymi chorobami płuc. W przeszłości był używany głównie jako tymczasowe leczenie w szpitalach i samolotach. Jednak społeczność medyczna zaczęła ostatnio używać go jako alternatywnego leczenia różnych przewlekłych chorób, takich jak rak, cukrzyca i stwardnienie rozsiane.

Czy tlenoterapia hiperbaryczna jest skuteczna ?

Tlenoterapia hiperbaryczna jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia pacjentów z ciężkimi chorobami płuc. Wykorzystuje połączenie tlenu pod wysokim ciśnieniem i substancji zwanej podtlenkiem azotu (gaz rozweselający). W medycynie hiperbaryczna terapia tlenowa jest stosowana w leczeniu pacjentów z ciężkimi chorobami. Jest to bardzo skuteczne leczenie wielu poważnych chorób, takich jak rak, choroby serca i zaburzenia mózgu. Więcej znajdziesz na: atamed.com.pl. Zapotrzebowanie na tlenoterapię hiperbaryczną będzie rosło wraz ze starzeniem się populacji. Udowodniono, że jest to bezpieczny i skuteczny sposób leczenia pacjentów z ciężką niewydolnością serca. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT). Jednak wiele osób o tym nie wie. 

Tlenoterapia hiperbaryczna – HBOT

HBOT to rodzaj terapii, który pomaga zmniejszyć obrzęk i obniżyć ciśnienie w naczyniach krwionośnych. Jest stosowany w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń, takich jak choroby serca, udar, cukrzyca, choroby płuc i niektóre inne choroby. Pomaga również poprawić krążenie krwi i złagodzić ból u pacjentów po udarze mózgu lub zatrzymaniu akcji serca. Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) to forma oddychania stosowana od wielu lat w leczeniu ciężkich i zagrażających życiu stanów, takich jak zatrzymanie akcji serca i udar mózgu. Jest to bardzo bezpieczna procedura, w której pacjent jest narażony na ekstremalne ciśnienie, a jednocześnie jest utrzymywany przy życiu za pomocą sztucznego sprężonego powietrza. Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) to procedura medyczna, która wykorzystuje ciśnienie hermetycznej komory do zmniejszenia ilości tlenu we krwi. Na początku XX wieku lekarze zaczęli próbować leczyć ludzi tlenem pod wysokim ciśnieniem. Odkryli, że może to pomóc ich pacjentom lepiej oddychać i poprawić ich zdrowie. Z biegiem czasu lekarzom udało się uczynić to leczenie bardziej skutecznym i mniej niebezpiecznym, używając ogromnych ilości tlenu na małej przestrzeni. Oznacza to, że możemy teraz leczyć osoby cierpiące na poważne choroby w bardzo bezpiecznym środowisku, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Termin „hiperbaryczna terapia tlenowa” został wymyślony przez dr Charlesa Farranda, amerykańskiego lekarza i badacza, który pracował nad leczeniem ciężkiej astmy i innych chorób układu oddechowego podczas II wojny światowej. Odkrył, że hiperbaryczna terapia tlenowa (HOT) przynosi wiele korzyści pacjentom cierpiącym na te choroby. Pomogło im to lepiej oddychać, a jednocześnie sprawiło, że ogólnie poczuli się zdrowsi – nawet jeśli oddychali pod presją!