terapia alkoholowa

Skup się na swoim zdrowiu – terapia alkoholowa

Regularne spożywanie narkotyków i alkoholu pozbawia organizm kluczowych składników odżywczych. Niezdrowa dieta może powodować bóle głowy, problemy ze snem i niski poziom energii, które są czynnikami hamującymi prawidłowy powrót do zdrowia. Dodatkową korzyścią z udziału w rehabilitacji jest koncentracja, jaką programy leczenia kładą na zdrowiu i odżywianiu

Koncentracja na zdrowiu

W ośrodku rehabilitacyjnym posiłki są z góry ustalone i zbilansowane, aby zapewnić, że otrzymujesz optymalne paliwo do regeneracji organizmu. Badania wykazały, że osoby regenerujące się najlepiej radzą sobie na diecie niskoglikemicznej, wzmacniającej dopaminę, która obejmuje większość źródeł białka, pokarmy bogate w błonnik i nienasycone tłuszcze. Prawidłowe odżywianie jest niezbędne do pomyślnego powrotu do zdrowia; zbilansowana dieta poprawia zarówno nastrój, jak i ogólny stan zdrowia, co może zmniejszyć apetyt na leki i zapobiegać nawrotom.

Ćwiczenia zapewniają również wiele korzyści pacjentom w trakcie rekonwalescencji. Obiekty rehabilitacyjne często oferują usługi, takie jak tenis, joga, lekcje pływania i inne formy aktywności fizycznej, aby pomóc ludziom rozwinąć zdrowe i silne ciało po uzależnieniu. W szczególności ćwiczenia mają tę zaletę, że są policzalne i mierzalne. Dzięki temu osoby w trakcie zdrowienia dowiadują się, że nie potrzebują narkotyków ani alkoholu, aby czuć się dobrze ze sobą. Widzą poprawę w swoim ciele fizycznym jako przykład zdrowego umysłu i ciała, bez potrzeby stosowania sztucznych dopalaczy leków. 

Ćwiczenia pomagają osobom uzależnionym odbudować wiarę w siebie i zastąpić autodestrukcyjne nawyki zdrowymi. Codzienne zajęcia fizyczne pomagają wypełnić luki czasowe, które kiedyś były zajęte przez pacjentów, którzy zastanawiali się i zdobywali wybraną substancję. Po ustanowieniu zdrowego związku z jedzeniem i ćwiczeniami, pacjenci mogą korzystać z narzędzi żywieniowych, których nauczyli się w codziennym życiu po powrocie do domu z leczenia.

Stałe wsparcie

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z rehabilitacji jest ciągłe wsparcie oferowane pacjentom nawet po opuszczeniu placówki. Celem rehabilitacji jest zapewnienie klientom narzędzi, które pomogą im zaangażować się w abstynencję i regenerację w dłuższej perspektywie, w tym program opieki pooperacyjnej. Leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu często zapewnia opiekę pooperacyjną poprzez spotkania grup wsparcia i/lub skierowania do lokalnych doradców, aby zapewnić pacjentom ciągłą pomoc w powrocie do zdrowia, której potrzebują po powrocie do domu.