Rozrywka

Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood to największy park rozrywki na świecie. Jest także domem dla niektórych z najbardziej znanych przejażdżek i atrakcji. Universal Studios Hollywood to jedno z najpopularniejszych miejsc w Los Angeles. Istnieje od 1912 roku, kiedy to otworzyło swoje podwoje jako studio filmowe i ustawił plac budowy. Universal Studios Hollywood posiada wiele atrakcji, które z pewnością zadowolą każdego gościa. Od Parku Jurajskiego po Harry’ego Pottera, w Universal Studios Hollywood jest mnóstwo rzeczy do zrobienia!

Jak kiedyś nazywało się Universal Studios Hollywood ?

Universal Studios Hollywood to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie. Istnieje od 1912 roku i początkowo nosiło nazwę Universal City. Universal Studios Hollywood, jest popularnym celem podróży od momentu powstania. Studio stało się jednym z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki na świecie. Zostało odwiedzane przez ponad 500 milionów gości każdego roku. Universal Studios jest również pionierem innowacji kinowych od czasu jego otwarcia. W 1928 roku Universal stał się pierwszym studiem, które wydało dźwiękowy film fabularny i wyprodukowało filmy 3D do 1939 roku. Universal Studios Hollywood było kiedyś znane także jako Universal Film Manufacturing Company. Universal Studios Hollywood zostało założone przez Carla Laemmle’a, niemiecko-amerykańskiego producenta filmowego. W 1924 roku firma zmieniła nazwę na Universal Pictures. Studio stało się dużym studiem filmowym i wydało swój pierwszy film fabularny w 1915 roku. Na przestrzeni lat wyprodukowało ponad 100 filmów, które zdobyły Oscary za najlepszy film, w tym „Obywatel Kane” (1941), „Bulwar Zachodzącego Słońca” ( 1950) i „Titanica” (1997).

Gdzie znajduje się Universal Studios Hollywood ?

Universal Studios Hollywood to park rozrywki położony w okolicach Los Angeles, obok Beverly Hills. Pierwotnie nosił nazwę Universal City, zanim został przemianowany na Universal Studios Hollywood w 1976 roku. Universal Studios Hollywood składa się z sześciu obszarów tematycznych: Nowy Jork, San Francisco, Londyn, Paryż, Chicago i Japonia. Istnieją również cztery lokale rozrywkowe na żywo: The House of Blues Sunset Strip, Hard Rock Cafe Sunset Strip, Gibson Amphitheatre i The Joint w Hard Rock Hotel & Casino Las Vegas. Universal Studios Hollywood to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki na świecie, który odwiedza rocznie ponad 18 milionów osób.