Przedszkole prywatne Warszawa Wilanów

Przedszkole prywatne Warszawa Wilanów – czego rodzice uczą dzieci?

Od Ciebie i Twojej rodziny Twoje dziecko uczy się, że jest kochane i ważne. Uczą się zaufania – na przykład: „Wiem, że będziesz tam, jeśli się przewrócę”. Twoje dziecko zaczyna uczyć się rozumieć własne potrzeby, myśli, uczucia, upodobania i antypatie. W końcu relacje rodzinne uczą Twoje dziecko, jak radzić sobie z innymi dziećmi i dorosłymi.

Język i komunikacja

Kiedy rozmawiasz, słuchasz, czytasz i śpiewasz ze swoim dzieckiem, pomagasz mu uczyć się języka, komunikacji w mowie i piśmie oraz umiejętności konwersacyjnych, takich jak zmienianie się i słuchanie.

W domu z Tobą Twoje dziecko poznaje swój rozmiar i kształt – na przykład „Jestem większy niż nasz stołek, ale nie tak duży jak nasz stół”. Twoje dziecko poznaje również swoje miejsce w swojej społeczności i wpływ na otaczający je świat. Na przykład: „Mój dom jest na tej ulicy, park jest dalej, a mój przyjaciel mieszka na innej ulicy” lub „Rośliny rosły, ponieważ pomagałem je podlewać”.

Zdrowie i sprawność fizyczna

Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, jesteś dla swojego dziecka kluczowym wzorem do naśladowania. Jeśli zdecydujesz się na jabłko zamiast batonika na poranną herbatę, Twoje dziecko z większym prawdopodobieństwem zrobi to samo. Jeśli pójdziesz na spacer zamiast oglądać telewizję, Twoje dziecko nauczy się, że ćwiczenia to dobry, zabawny sposób na wspólne spędzanie czasu.

Pomagasz swojemu dziecku wcześnie rozwijać umiejętności liczenia poprzez codzienne liczenie – na przykład „Ile niedźwiedzi jest na łóżku?” lub „Czy możesz włożyć wszystkie czerwone kołeczki do tego koszyka?” Możesz też śpiewać z dzieckiem rymowanki, które obejmują rachunkowość. Twoje dziecko rozwija wczesną umiejętność czytania i pisania poprzez czytanie i opowiadanie z tobą historii, granie w proste gry dźwiękowe i literowe, takie jak słuchanie słów zaczynających się na ten sam dźwięk oraz oglądanie obrazków, liter i słów w otoczeniu – na przykład na szyldach i w katalogach .

Pisanie

Umiejętności pisma Twojego dziecka rozwijają się, gdy zachęcasz je do rysowania, bazgrania i pisania. Na przykład, jeśli piszesz kartkę lub listę zakupów, możesz dać dziecku papier i ołówek, aby mogły się przyłączyć. „Pisanie” pomaga również dziecku zrozumieć związek między literami a dźwiękami mówionymi. Śpiewanie z dzieckiem, włączanie muzyki do tańca, dawanie mu instrumentów muzycznych do zabawy (domowe wykonanie jest w porządku) i znajdowanie przebrań dla dziecka to świetne sposoby na rozpoczęcie nauki o muzyce, dramat i taniec.