Mercedes: Leasing

Mercedes: Leasing – co to takiego? 

Leasing samochodowy to zasadniczo wynajem długoterminowy. Dokonujesz płatności początkowej, a następnie stałych płatności miesięcznych przez cały okres obowiązywania umowy. Leasing samochodu jest często tańszą opcją niż zakup nowego samochodu za pośrednictwem kredytu bankowego lub finansowania przez dealera. Ponieważ nie kupujesz samochodu od razu, możesz rozłożyć koszty, ciesząc się wszystkimi zaletami zupełnie nowego samochodu, nie martwiąc się, że jego wartość z czasem spadnie.

Jak wynająć samochód?

Najpierw przejrzyj ofertę leasingu mylease.pl i wybierz długość umowy, którą chcesz. Są to zazwyczaj od dwóch do czterech lat. Musisz również podać nam swój szacunkowy roczny przebieg. Następnie zapłacisz początkową płatność. Zwykle jest to równowartość trzech miesięcznych rat. Podatek drogowy jest wliczony w cenę, więc nie musisz się martwić, że zapłacisz za to osobno.

Następnie możesz dodać koszty utrzymania do swoich miesięcznych płatności. Obejmą one wszelkie naprawy mechaniczne lub elektryczne, serwisowanie i nie tylko, potencjalnie oszczędzając pieniądze w dłuższej perspektywie. Po uzgodnieniu umowy dostarczymy samochód pod Twoje drzwi za darmo (obowiązują wyjątki). Następnie rozpoczną się Twoje miesięczne płatności, dzięki czemu będziesz mógł jeździć i cieszyć się zupełnie nowym samochodem przez cały okres obowiązywania umowy.

Ograniczenia kosztów

Możesz obniżyć koszty na różne sposoby, na przykład negocjując cenę, sprzedając samochód lub wpłacając zaliczkę. Ponieważ płacisz za amortyzację między kosztem limitu a wartością rezydualną (wartość samochodu na koniec leasingu), redukcje kosztów limitu mogą prowadzić do niższych miesięcznych płatności. Być może będziesz musiał uiścić opłatę dyspozycyjną na koniec okresu najmu, aby pomóc w pokryciu kosztów dealera związanych z przygotowaniem samochodu do sprzedaży. Nawet jeśli nie możesz wynegocjować opłaty z góry, możesz ją obniżyć po zwrocie samochodu, jeśli zaoferujesz kupno samochodu, zakup samochodu lub rozpoczęcie nowej umowy najmu z dealerem.

Niektóre przedstawicielstwa handlowe lub firmy leasingowe pobierają opłatę z góry za zorganizowanie leasingu. Możesz być w stanie wynegocjować tę opłatę lub znaleźć dzierżawę bez opłaty za przejęcie. Możesz zakończyć leasing w dowolnym momencie, kupując samochód wprost. Cena wykupu może z czasem spadać wraz ze spadkiem wartości samochodu.